Dlaczego tracisz pieniądze poprzez inwestycje?

Inwestowanie to jeden ze sposobów na wybudowanie swojego dochodu pasywnego, ale nie oznacza to, że zawsze będzie przekładało się na nasze zyski. Na inwestycjach możemy też w końcu stracić, szczególnie jeśli nie do końca wiemy, jak należy szukać dobrych okazji i w czym lokować swój majątek. Wielu młodych inwestorów popełnia błędy, które doprowadzają do znacznego uszczuplenia jego oszczędności.

Pozwalasz grać na swoich emocjach

Inwestowanie jest trudne, szczególnie jeśli bardzo zależy nam na naszym sukcesie. Wiele osób z naszego otoczenia może chcieć to wykorzystać. Nasze zaangażowanie jest szansą dla wielu osób, które szukają inwestorów i potrafią nieźle nimi manipulować. Obietnice ogromnych zysków, nawet do stu procent od wkładu w ciągu roku brzmi dla nas bardzo kusząco, ale rzadko ma pokrycie w rzeczywistości. Tego typu spekulacje są jawnym oszukiwaniem, ale mogą przyczynić się do pozyskania wielu inwestorów, którzy pozwalają, żeby ich emocje i niejednokrotnie chciwość dyktowały im, gdzie mają lokować pieniądze.

Nie rozwijasz wiedzy o rynku

Wielkim grzechem inwestorów jest zupełne ignorowanie wiedzy na temat rozsądnego lokowania ich majątku w inwestycjach. Niestety często dajemy się ponieść trendom. Widzimy reklamę dobrze zapowiadającego się biznesu i nawet nie sprawdzamy, czy dana firma faktycznie ma takie szanse na odniesienie sukcesu, jak się chwali. Jeśli nie znamy tendencji, które rządzą rynkiem, jego dynamiki i preferencji większych od nas graczy, to możemy wszystkie nasze oszczędności wpakować w bardzo ryzykowne inwestycje albo dać się wkręcić w piramidę finansową, która ma znikome szanse na przyniesienie nam dużych zysków.

5 powodów, dla których nie jesteś bogaty

Kopiujesz ruchy innych graczy

Wielcy gracze nie zdradzają swoich sekretów, a jeśli już doradzają, to przeważnie ograniczają się do ogólnych wskazówek na temat sprawdzania firm, w które chcemy zainwestować. Osoby, które pokazują nam swoją ścieżkę inwestowania, często nie są wcale pewne sukcesu, ale chcą pozować przed nami na ekspertów. Jeśli starasz się cały czas kopiować ruchy innych graczy, może się okazać, że mocno sobie szkodzisz. O ile analizowanie ich ruchów nie jest wcale złym pomysłem, to ciągłe powielanie ich może mocno wpłynąć na nasz zarobki, niestety głównie w negatywny sposób, szczególnie jeśli inwestujemy tylko w jednym segmencie.

Copyright © All rights reserved.