Przyszłość inwestycji? Inwestowanie odpowiedzialne społecznie.

Co to oznacza?

Czy możliwe jest sprawiedliwie społecznie inwestowanie? Okazuje się, że tak. Inwestowanie społecznie odpowiedzialne ,znane również jako inwestycje społeczne, to inwestycja uznawana za społecznie odpowiedzialną ze względu na charakter prowadzonej przez firmę działalności.

Inwestowanie to sposób na potencjalne zwiększenie ilości posiadanych pieniędzy. Celem jest kupowanie produktów finansowych, zwanych również inwestycjami, i miejmy nadzieję, że sprzedasz je po wyższej cenie niż początkowo zapłaciłeś. Może się odbywać np. poprzez przekazywanie pieniędzy w obiecujące firmy licząc, że wpłacona kwota zwróci nam się z nadwyżką. Wspiera się tym samym określony typ działalności.

Inwestycje odpowiedzialne społecznie mogą być dokonywane w pojedyncze spółki o dobrej wartości społecznej lub za pośrednictwem społecznie świadomego funduszu inwestycyjnego lub funduszu giełdowego. Inwestycje odpowiedzialne społecznie obejmują unikanie inwestycji w firmy produkujące lub sprzedające substancje uzależniające (takie jak alkohol, hazard i tytoń) na rzecz poszukiwania firm zaangażowanych w sprawiedliwość społeczną, zrównoważony rozwój środowiska oraz wysiłki związane z alternatywną energią/czystą technologią.

Jak odróżnić wydatek od inwestycji?

Strategia inwestycyjna

Inwestowanie społecznie odpowiedzialne to strategia inwestycyjna, której celem jest generowanie zarówno zmian społecznych, jak i zwrotów finansowych dla inwestora. Inwestycje odpowiedzialne społecznie mogą obejmować firmy o pozytywnym, zrównoważonym lub społecznym wpływie, takie jak firma zajmująca się energią słoneczną, i wykluczać te, które wywierają negatywny wpływ.

Inwestycje odpowiedzialne społecznie mają tendencję do naśladowania ówczesnego klimatu politycznego i społecznego. Jest to ważne ryzyko, które inwestorzy muszą zrozumieć, ponieważ jeśli inwestycja opiera się na wartości społecznej, inwestycja może ucierpieć, jeśli ta wartość społeczna wypadnie z łask wśród inwestorów. Wiele wskazuje na to, że jest to przyszłość inwestowania.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.