Dochód pasywny. Czy warto go mieć?

Istniejący kryzys gospodarczy z powodu Covid-19 powiększa się z każdym dniem. Podczas fali pandemii, która rozprzestrzenia się na całym świecie, gospodarki wszystkich państw otrzymują mocne ciosy i wiele osób odczuwa problemy finansowe.

Co to jest dochód pasywny?

W tych trudnych finansowo czasach, ważne jest, aby pomyśleć o sposobach zwiększenia swoich dochodów. Jednym z nich jest uzyskanie lepiej płatnej pracy. Jednak może to być trudna opcja, biorąc pod uwagę warunki gospodarki i rynku pracy.
Inną metodą na uzyskanie dochodów jest zwiększenie pasywnych strumieni dochodów. Pasywny dochód odnosi się do każdego generowanego dochodu bez wysiłku z Twojej strony. Początkowy wkład pracy owocuje stałym przypływem pieniędzy już bez Twojego wkładu

Przykłady dochodu pasywnego

Przyjmijmy, że twój aktywny dochód pochodzi z codziennej pracy, która może wymagać meldowania się w określonym miejscu od 9 rano i przebywania tam do 5 po południu. Możesz też prowadzić własną działalność gospodarczą, w którą inwestujesz swój czas i środki finansowe.
Aktywny dochód wymaga więc aktywnego zaangażowania: ofiarowujesz swój czas i pieniądze aby go uzyskać. Natomiast dochód pasywny jedynie minimalnej inwestycji czasu i zasobów.
Dodawanie pasywnych strumieni dochodów jest najlepszym sposobem na uzupełnienie braków finansowych i wzrost swoich przychodów w określonym przedziale czasu.

Jakie więc mogą być niektóre ze sposobów generowania pasywnego dochodu?

Przed przystąpieniem do omówienia musimy rozróżnić dochód pasywny od tzw. dochodu portfelowego. Wielu ekspertów finansowych grupuje je razem, podczas gdy inni wolą oddzielać te dwie kategorie. “Przychody z portfela” odnoszą się do dochodów generowanych przez inwestowanie w papiery wartościowe, takie jak obligacje, akcje, fundusze inwestycyjne itp.
Powodem rozróżnienia między dochodami portfela a dochodem pasywnym jest to, że dochód z portfela wymaga bardziej aktywnego zaangażowania, chyba że masz własnego menedżera od inwestycji.
Przyjrzyjmy się więc pasywnemu dochodowi, z wyłączeniem dochodów z portfela.

Marketing afiliacyjny

Jest jednym z najlepszych sposobów, aby osiągnąć pasywny dochód. Aby to zrobić, należy mieć np. uruchomiony blog. Tworzenie bloga i regularne jego odwiedzanie zajmie trochę czasu zanim będzie można uzyskać stały strumień odwiedzających. Dlatego zaleca się, aby blog działał już od jakiegoś czasu. Ten sposób angażuje osobę blogera, który publikuje posty mające zachęcić ludzi do kupna produktów lub usług . Możesz to zrobić, publikując recenzje produktów lub możesz promować produkt w inny sposób.
Za każdym razem, gdy klient kliknie link polecanego produktu, który znajduje się na stronie bloga, a następnie go kupi -Ty, czyli bloger, otrzymujesz prowizję za każdą sprzedaż dokonaną za pośrednictwem linku referencyjnego.
Nie musisz mieć bloga, można tak również zarabiać, np. za pośrednictwem kanału youtube. Medium wtedy zmienia się na YouTube. Dzięki blogom przekonujesz ludzi do zakupu produktu poprzez swoje umiejętności pisania, podczas gdy Youtube wymaga zupełnie innych umiejętności.

Youtuber

Innym sposobem generowania pasywnych strumieni dochodów jest wspomniany kanał YouTube. Ta droga wymaga jednak talentu i pasji. Youtubing nie jest dla wszystkich.
Możesz skonfigurować kanał pod to, co chcesz. Może to być kuchnia, recenzje książek, recenzje produktów, kanały sportowe lub każda inna dowolna kategoria, którą chcesz się zająć. Musisz poświęcić czas, wysiłek i tworzyć treści, które są atrakcyjne dla twoich odbiorców. Gdy zdobędziesz określoną liczbę obserwujących na swoim kanale, możesz zarabiać na filmach i odsłonach kanału.
Napisz książkę
Jeśli uważasz, że jesteś dobry w czymś, dlaczego nie napisać książki na ten temat? W tym celu zrób odpowiedni plan. Podziel książkę na rozdziały, a następnie oddaj się pracy. Po zakończeniu książka może zostać opublikowana w wersji papierowej lub elektronicznej. Początkowa sprzedaż będzie zależeć od wydawcy, ale gdy zostanie rozpowszechniona, wygeneruje powtarzające się zarobki w postaci procentów od jej sprzedaży.

Czy warto mieć dochód pasywny?

Istnieje wiele sposobów generowania pasywnego dochodu. Warto mieć w nim swój udział, gdyż wpływy które można uzyskać dzięki niemu pozwolą na większą wolność finansową. Dzięki niemu po początkowym wysiłku otrzymujesz stały wpływ pieniędzy na konto plus wolny czas, co w przypadku dochodu aktywnego nigdy nie idzie ze sobą w parze.

Czy system kapitalistyczny zawsze prowadzi do kryzysów finansowych? Problem wzrostu.

Copyright © All rights reserved.